3 główne korzyści z outsourcingu usług IT

Prowadząc firmę  musisz podejmować trudne decyzje. Zastanawiasz się, jak usprawnić pracę i zoptymalizować koszty. W dzisiejszych czasach nawet najmniejsze firmy nie mogą sobie pozwolić na braki w zakresie IT!

Począwszy od obsługi komputerów, drukarek, serwerów, programów do wysyłania poczty przez systemy do pomocy w zarządzaniu przedsiębiorstwem – cały ekosystem informatyczny wymaga specjalistycznej opieki. Duże firmy stać na to, by w swoich strukturach stworzyć dział IT. A co ma zrobić przedsiębiorca zatrudniający od kilku do kilkunastu pracowników, który przy obecnych kosztach pracy nie może sobie pozwolić na etat dla specjalisty IT?

Z odsieczą może przyjść outsourcing usług IT -czyli powierzenie opieki nad tym obszarem firmie zewnętrznej.

Jakie korzyści dla przedsiębiorców płyną z takiego rozwiązania?

Oszczędności….

Porównując z własnym działem IT różnica kosztów jest znaczna.

Takie rozwiązanie pozwala na rezygnację z zatrudnienia wyspecjalizowanych pracowników. Nie trzeba też inwestować w rekrutację pracowników, szkolenia, służbowy samochód i telefon (to już wymagania z wyższej półki), o koszty współpracy rozliczane są na podstawie faktury. 

Usługi IT można rozliczać w systemie zadaniowym lub za wykorzystane godziny. Oznacza to, że pracodawca nie musi pilnować wydajności swoich pracowników, płacić za ich nadgodziny i urlopy – płaci jedynie za wykonaną pracę.

…i naprawy awarii bez negocjacji

Spokój przedsiębiorcy zapewnia też serwis, który pojawi się szybko na miejscu w razie awarii. Nie trzeba szukać wtedy firmy, która doraźnie wykona usługę na zasadzie pogotowia IT. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim nerwy.

Bezpieczeństwo danych

Dodatkowa korzyć ze współpracy z wyspecjalizowaną firmą, która opiekuje się systemem informatycznym, to zabezpieczenie danych. Jest to kwestia, o której często się zapomina. A niesłusznie, ponieważ nieprzykładanie należytej wagi do chronienia e-dokumentów dotyczących pracowników, klientów lub kontrahentów, może spowodować poważne straty finansowe w przypadku awarii bądź kontroli. Outsourcing IT często wymusza wręcz zabezpieczenia danych.

Usługi dostosowane do potrzeb firm

Decydując się na outsourcing usług informatycznych nie musisz korzystać z pełnej palety dostępnych rozwiązań – choć jak najbardziej możesz. Oferta współpracy uwzględnia zwykle różne warianty, które spełniają oczekiwania różnych grup klientów.  Takie formy współpracy pozwalają optymalnie dobrać ofertę biorąc pod uwagę budżety, branże i potrzeby przedsiębiorców.